Z archiwum Konkursu WWK

Po opublikowaniu przypinki otrzymaliśmy od Pani Marii Podlasieckiej pakiet materiałów archiwalnych. Wśród nich zdjęcie kalendarza promującego X. edycję Konkursu Wydajemy Własną Książkę w 2003 roku. Jak myślicie kto brał udział  w jego projektowaniu? Jeżeli macie w swoich zbiorach archiwalia Konkursu WWK, przyślijcie do nas!

Komentarze

 1. Ten piękny kalendarz zaprojektowała Pani Małgorzata Kowalczuk-Jakubowska, artysta plastyk, prowadząca zajęcia w MDK "Muranów". Towarzyszyła prawie od samego początku wszystkim działaniom związanym z przebiegiem kolejnych edycji konkursu "Wydajemy własną książkę".
  A działań tych każdego roku było wiele:
  1. Projektowanie i wydruk folderów reklamujących Konkurs, z podaniem regulaminu i obowiązujących w danym roku terminów.
  2. Projektowanie i wypisywanie dyplomów. A było ich wiele, bo i nagród i wyróżnień było kilka: w dziedzinie literackiej, plastycznej i edytorskiej.
  3. Najważniejsze i najtrudniesze zadanie - udział w Targach Książki. Przygotowanie wystroju stoiska; czuwanie nad warsztatami artystycznymi, prowadzonymi przez Autorów książek dla gości odwiedzających Targi. Dla małych pisarzy prowadzenie tych warsztatów było ogromnym zaszczytem. To także była forma wychowawcza - zdobywanie poczucia wartości twórczej.
  Organizacja i udział w Targach (Drugie Targi Książki w Krakowie, coroczne Targi Edukacyjne w Warszawie, dwukrotne wystawy na Obradach Sejmu Dzieci i Młodzieży) należały do Pana Roberta Miszczuka, Pani Małgorzaty Kowalczuk-Jakubowskiej i niżej podpisanej -
  Marii Podlasieckiej.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz