Czy warto pisać książki?

Czy warto czytać książki? Czy warto je pisać i w jaki sposób? Na te i inne pytania odpowiada nam Michał Gołkowski na wirtualnym spotkaniu autorskim, które powstało w związku z realizowanym przez Pedagogiczną Bibliotekę w Sochaczewie projekcie „Wydajemy Własną Książkę”.

 Wikipedia

Kim jest Michał Gołkowski możemy przeczytać na stronach Wikipedii lub na jego własnym blogu. My zacytujemy jego wydawcę:

„Człowiek- orkiestra. Z wykształcenia lingwista, z zamiłowania historyk wojskowości i antropolog kultury. Z zawodu tłumacz języka angielskiego i rosyjskiego, bez skrępowania poruszający się po ministerialnych, sejmowych oraz telewizyjnych korytarzach i strefach VIP. Jako pisarz zadebiutował w 2013 roku książką „Ołowiany Świt” i od tego czasu wydał rekordową ilość 14 książek osadzonych w 5 różnych uniwersach! Wszystko zaczęło się od lektury książki „Ślepa Plama” Wiktora Noczkina, którą Michał przetłumaczył zresztą później na język polski. Pomysł na własną historię kiełkował, a gdy dojrzał, Michał napisał swoją pierwszą powieść w zaledwie półtora miesiąca! A potem przekonał Fabrykę Słów, by tę książkę wydała i tym samym stał się dumnym ojcem polskiego S.T.A.L.K.E.R.a. W tamtym momencie nastąpiło zwolnienie blokady maszyny losującej i od tego czasu Michał składa w wydawnictwie dwie-trzy książki rocznie. I nie są to same historie z Fabrycznej Zony! Jego książki krążą pomiędzy tematyką stalkerską, alternatywną historią czy fantasy. Jednak bez względu na gatunek styl „Gołkosia” pozostaje niezmiennie smakowity. Jego książki są przepełnione czarnym humorem i absurdem, a pojęcia „świętości” Michał zdaje się nie uznawać […]". Fabryka słów

 Ale przejdźmy do najważniejszego, czyli „lekcji – spotkania”


Warto też przeczytać wywiad z pisarzem 😃
Wasz Stary Ornitolog

Komentarze

  1. Polecam też podobne posty na naszym blogu pt. "Warto pisac własne książki" przybliżające nam postacie innych pisarzy bardzo młodo rozpoczynających swoją twórczość:
    7 wrzesnia 2017 Milena Jaworska;
    28 wrzesnia 2017 Katarzyna Berenika Miszczuk;
    5 października 2017 Katarzyna Majgier;
    20 grudnia Józef Piłsudski.
    Pozdrawiam
    WSO

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz