W ostatnim poście pisaliśmy o finale konkursu Wydajemy Własną Książkę dla dzieci i młodzieży ze szkół specjalnych. Dzisiaj jeszcze trochę o atmosferze tego wydarzenia i wynikach konkursu.
Podczas całej Gali Rozdania Nagród atmosfera była sympatyczna, ciepła i w pewien sposób uroczysta. A zbudowały ją dzieci i młodzież tylko z dwóch szkół: Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 240 i Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 9.Opisując Galę, nie możemy pominąć opiekunów autorów prac. Zazwyczaj z młodymi twórcami przyjeżdżają Ci, którzy ich inspirowali i dopingowali przy powstawaniu prac - Rodzice i Opiekunowie Artystyczni. Ludzie Ci włożyli mnóstwo swojego czasu, zapału i chęci w powstawanie pracy. Bardzo im dziękujemy!
Nie można zapomnieć także o autorach prac. Prace, jak już wspominałem, były bardzo zróżnicowane – od wielkiego stadionu piłkarskiego, przez Pendolino z wysuwanym tekstem, aż po małą Gwiazdeńkę. Całe jury było pod ich wielkim wrażeniem.W tym roku podzieliliśmy prace na 2 kategorie: do 13 lat i od 14 lat. A oto wyniki konkursu:
W kategorii do 13 lat ex aequo zajęli miejsca:
Miejsce 1.
Filip Kust za pracę „Przyroda, bo to moje zainteresowanie”.
Weronika Twardowska, za pracę „Kot z wachlarzem”.
Varvara Voronowa, za pracę „Kruk i lis”.
Miejsce 2.
Agata Wójcik, za pracę „Wiosenne kwiaty”.
Wiktoria Laszczka, za pracę „Mój koń”.
Miejsce 3.
Patrycja Gajewska, za pracę „Blask”.
Franciszek Gomoła, Kacper Mielniczek, Weronika Wiercińska, Mateusz Wieczorek za pracę „Wiosna”.
Filip Grabiński i Mateusz Noster, za pracę „Wilk".
Paulina Piotrowska, za pracę „Konik”.
Dzmitry Kvach, za pracę „Drogi znalazco butelki”.
Wyróżnienia:
Patrycja Markiewicz, za pracę „Tęczuś”.
Julian Allan, za pracę „Hobbit”.
Nhat Nguyen , za pracę „Mam przyjaciela policjanta”.
Antoni Ołdak, za pracę „Pokemon”.
Carlos Fadel, za pracę „Poznaję kolory z Carlosem”.
Iryna Brodetska, za pracę „Gwiazdeńka”.
W kategorii od 14 lat ex aequo miejsca zajęli:
Miejsce 1.
Michał Musiel, za pracę „P(ę)dolino”.
Dawid Duchnowski, za pracę „Kamera”.
Miejsce 2.
Vladyslav Sarosiian, za pracę „Autobus 103”.
Miejsce 3.
Monika Rokosz, Patryk Kuc, Jakub Łabanowski, Lena Wysocka, Bartosz Cygarowski, Wiktoria Szczawińska, za pracę „Różowe okulary”.
Paweł Kawczyński za pracę „Historia obozów”.
Marcin Rozbicki za pracę „To już wiosna”.
Wyróżnienia:
Michał Jancelewicz, Ksawery Kwaśniak, Jan Szandel, za pracę „Ćwiczymy dzióbki”.
Mateusz Jakubczyk, Emilian Kamiński, Fabian Trojanowski, za pracę „Na stadionie” (wyjątkowe wyróżnienie XXL).
Radosław Zieliński, za pracę „Prawdziwa historia Radka. Opowieść o tym jak odnalazłem szczęście”.
Katarzyna Wojtyla, Bartosz Pierchała, Emilia Mieszek, Wiktoria Gandurska, Kamila Nowosad, Bartosz Kołodziejski, Franciszek Modzelewski, Martyna Pawłowicz, Kacper Turowski, za pracę „Podróże po Mazowszu”.
Anhelina Kryzhanowska, za pracę „Mama”.
Adam Strzelec za pracę „Kalendarz piłkarski”.
Karol Szczepański za pracę „Tajemnica złotego kluczyka, czyli Wielka Księga Kłódek”.
Monika Biernacka, Nataniel Jastrzębski, Wiktor Sot, Kacper Szmidkowski za pracę „Ja i moja klasa – tajemnica znikających słów”.
A na koniec Gali zwycięzcy mogli skorzystać ze słodkiego poczęstunku i chętnie po niego sięgali. Sponsorem łakoci był Sklep internetowy z kawą Vend24. Dziękujemy!



Komentarze
Prześlij komentarz