Kolejne wędrówki Białych Kruków – październik 2019 r.


W ostatnim poście obiecaliśmy Wam relacje ze spotkań w Ciechanowie i Ościsłowie.


Pierwsza z nich ukazała się na Facebooku Szkoły Podstawowej w Ościsłowie już 27 października o godz 01:20. Dowiadujemy się z niej m. in., że „25 października odbyło się w naszej szkole spotkanie z p. Robertem Miszczukiem - pracownikiem Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Warszawie. Pan Miszczuk przeprowadził zajęcia edukacyjno - warsztatowe przygotowujące do udziału w konkursie "Wydajemy własną książkę".


"Uczniowie zastanawiali się m. in., po co się czyta książki, czym powinna się wyróżniać książka dla małych dzieci, a następnie oglądali przywiezione przez gościa - jedyne w swoim rodzaju - książki tzw. białe kruki. W dalszej kolejności dzieci z ogromnym zapałem tworzyły i prezentowały swoje książki.” Gorąco zapraszamy do zapoznania się z pełną foto-relacją.


Następnego dnia na stronie Szkoły Podstawowej nr 5 w Ciechanowie, mogliśmy przeczytać co następuje: „Wielu uczniów z naszej szkoły jest bardzo uzdolnionych plastycznie oraz literacko. 
Dla tych najbardziej kreatywnych i twórczych mamy zawsze wiele propozycji oraz pomysłów, jak zaprezentować oraz wypromować swoje umiejętności. Już po raz czwarty zaprosiliśmy ich do wzięcia udziału w konkursie „Wydajemy własną książkę”. Spotkanie z organizatorami konkursu – p. R. Miszczukiem z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Warszawie oraz paniami: W. Gałązką i M. Biedrzycką-Gładką z Biblioteki Pedagogicznej w Ciechanowie nadało odpowiedniej rangi temu wydarzeniu.[...] W dniu 25 października 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 5 w Ciechanowie spotkali się miłośnicy pióra oraz tzw. „dobrej literatury”. W gościnnych progach placówki powitano także reprezentacje uczniów i nauczycieli ze szkół Powiatu Ciechanowskiego oraz Gminy i Miasta Ciechanów: Szkoła Podstawowa w Bądkowie, Szkoła Podstawowa w Woli Wierzbowskiej, Szkoła Podstawowa w Humięcinie, Szkoła Podstawowa w Gumowie, Szkoła Podstawowa nr 3 w Ciechanowie, Szkoła Podstawowa nr 6 w Ciechanowie, Szkoła Podstawowa TWP w Ciechanowie, Szkoła Podstawowa STO w Ciechanowie.” Szczegóły spotkania w dalszej części relacji, zapraszamy do przeczytania i obejrzenia.


Kolejną informację o spotkaniu udało nam się odnaleźć na stronie Szkoły Podstawowej TWP:
W piątek, 25 października reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w spotkaniu z Panem Robertem Miszczukiem z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Warszawie. Spotkanie miało na celu zachęcenie do udziału w konkursie "Wydajemy własną książkę". Uczestnicy poznali również proces powstawania książek i zobaczyli uczniowskie książki - dorobek wcześniejszych edycji konkursu.
Na dziś chyba wystarczy? Zapraszamy do lektury...

Wasz Stary Ornitolog

Komentarze