Dziś 1 sierpnia


Dziś 1 sierpnia. Dla Warszawy jest to jedna z najważniejszych dat jej historii. Tego dnia w 1944 roku wybuchło Powstanie... trwało 63 dni. 

Z tej okazji proponujemy Państwu lekturę książki Marii Podlasieckiej i Leszka S. Zakrzewskiego – Kazimierz Wasiłowski „Korwin”: żołnierz Batalionu AK „Zośka”: rozmowa o czasach i środowisku. Praca wydana własnym sumptem przez autorów, „nie jest przeznaczona do sprzedaży”. Szukać jej możemy w dużych bibliotekach i … u przyjaciół. Maria Podlasiecka, poraz kolejny, pokazuje nam, że warto „ WYDAWAĆ WŁASNE KSIĄŻKI”, w dowolnym okresie swojego życia, że może jest to właśnie, wspaniały sposób na życie ?! Praca ta ma postać „wywiadu rzeki”. Jest zbiorem wspomnień, refleksji, dokumentów opatrzonych komentarzem naukowo-socjologicznym. Główny wątek dotyczy „Kazika”, brata Marii i ich rodziny, ale nie braknie w pracy licznych tematów pobocznych dotyczących ich przyjaciół i znajomych. Ale najlepiej wprowadzą Państwa w atmosferę pracy fragmenty publikowane za zgodą autorów.
Zapraszamy do lektury i czekamy na wasze komentarze. 


Komentarze

 1. Dziękuję za tyle wspaniałych słów...
  Dodam tylko, że jednym z najbardziej wstrząsających wspomnień, wzbogacajacych treść tej książki są powstańcze dzieje Rodziny Starego Ornitologa -
  Rodziny Państwa Miszczuków!
  Zamieszczę je na tym Blogu...

  OdpowiedzUsuń
 2. Brawa dla Pani Marii, tylko naśladować...

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz