Warto pisać własne książki cz.5.

Drodzy! 15 lutego mieliśmy przyjemność uczestniczyć w  warsztatatach "Babciu! Dziadku! Proszę, opowiedz mi! Warsztaty prowadziła  Aleksandra Karkowską, współautorka międzypokoleniowych pozycji Banany z cukru pudru, "Na Giewont się patrzy" oraz zeszytu do uzupełniania "Babciu! Dziadku! Proszę opowiedz mi!" Oficyna Wydawnicza Oryginały
"Banany z cukru pudru" są podróżą w lata trzydzieste, czterdzieste, pięćdziesiąte XX wieku. W podróż tę zabierają nas babcie i dziadkowie. Opowiadają nam o czasach kiedy byli dziećmi. Jak się bawili, co jedli na co dzień i od święta? Jakie prezenty przynosił Mikołaj? Książkę ozdabiają piękne fotografie, rysunki, fragmenty pamiętników pochodzące z archiwów bohaterów! Polecamy gorąco " Banany z cukru pudru". Znajdziecie tam prawdziwe historie, wzruszające świadectwa, zaskakujące anegdoty! Jedną  z osób, które zabrały nas w czasy swojego dzieciństwa jest Pani Maria Podlasiecka, współautorka i realizatorka pierwszych edycji Wydajemy Własną Książkę. 
Komentarze

 1. No cóż!!! Wydały się moje dziecięce grzechy. Ortografia jedyna w swoim rodzaju!!! Niepowtarzalna!!! Ale doceńcie, drodzy Czytelnicy zryw literacki, w którym nie tylko zapowiada sie talent. Dowodzi on także, ŻE WARTO PISAĆ. Pamiętnik, z którego te dwie karteczki, zaprezentowane w książce "Banany z cukru pudru", takie dziecięce ecie-pecie stały się dokumentem!!! Doprowadziły do tego, że odnalazłam kilka lat temu wnuka Doktora Stanisława Chwojki, który w czasie tej choroby uratował mi zycie.
  A było to na kilka tygodni przed wybuchem Powstania Warszawskiego w lipcu 1944 roku.
  Leżałam chora na ostrą szkarlatynę. Nie dopuścił do zabrania mnie do szpitala zakaźnego na Woli. Tam zostałabym zamordowana w najokrutniejszy sposób.

  Doktor Stanisław Chwojka został zamordowany 5 sierpnia 1944 roku w zbiorowej egzekucji personelu medycznego i chorych Szpitala - Instytutu Gruźlicy przy ul. Płockiej.

  Opisałam to wszystko teraz w książce, wydanej w listopadzie 2017 roku. Mam satysfakcję, że Wnuk Doktora poznał jego tragiczny los. A WIĘC WARTO PISAĆ - OD DZIECKA DO KOŃCA ŚWIATA i jeden dzień dłużej.
  Maria Podlasiecka - na zdjęciach powyżej jeszcze Wasiłowska.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz