Finał Konkursu na Kalendarz z okazji 25. edycji WWK

Wtorek 27 lutego br. był wyjątkowym dniem dla naszej Biblioteki. Mieliśmy przyjemność gościć uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół nr 26 w Warszawie. 

 
Placówka ta została przyjęta do Federacji Klubów Bibliotek Białych Kruków. Na ręce dyrektora Zespołu, Pana Romana Marciniaka, dyplom honorowy KBBK z numerem „10” przekazała w imieniu Kapituły Pani Beata Zych, dyrektor Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. KEN w Warszawie. Nasza Biblioteka jest „ członkiem założycielem” Federacji i nosi numer klubowy „2”. Dyplomy Federacji otrzymują placówki i osoby przyczyniające się w sposób szczególny do realizacji i promocji idei programu „Wydajemy Własną Książkę”. 

 
W dalszej części uroczystości podsumowany został konkurs na kalendarz z okazji 25. edycji Konkursu WWK. 

 
Projekty kalendarzy przygotowali uczniowie Zespołu Szkół nr 26 z ulicy Urbanistów 3 w Warszawie. Oto wyniki: I miejsce ex aequo - Quang Jakubowski oraz Patryk Jóźwiak; II miejsce - Klaudia Basta. Wyróżnienia - Karol Chamera oraz Ida Prokopczyk. Nagroda czytelników głosujących w PBW - Aleksandra Kuszkowska.

 
Nagrody wręczyli Pani Beata Zych i Pan Roman Marciniak. 

  
Na konkurs wpłynęło 55 prac.  Spacerkiem po wystawie
Wszystkie można jeszcze oglądać w „Galerii na Schodach” PBW przy ulicy Gocławskiej 4.

 
Olbrzymie podziękowania należą się inicjatorom i organizatorom konkursu na rocznicowy kalendarz: P. Markowi Agustyniakowi, P. Bożenie Dynowskiej, P. Halinie Grabowskiej i P. Pawłowi Sikorskiemu, tegorocznym członkom Sieci Współpracy i Samokształcenia WWK - dziękujemy!
Ale to nie wszystko! „Wisienką na torcie” jest autorska wystawa prac - grafik Oli Kuszkowskiej, ubiegłorocznej laureatki Konkursu Wydajemy Własną Książkę w kategorii plastycznej, czyli - ilustracji książkowej. Wystawa ta jest częścią ekspozycji „Białych Kruków”. Możemy ją podziwiać w czytelni PBW „ na antresoli”. Zapraszamy.

Prowadzący uroczystość - Robert Miszczuk
wszystkie fotografie: Bożena Dynowska

Komentarze