Wiosna panie sierżancie...

Wiosna panie sierżancie… czas chwycić za lornetkę i ruszyć na obchód "Gniazd Białych Kruków” sprawdzić co się tam dzieje, a dzieje się z pewnością. 

Pierwszy odezwał się Zespół Szkół Specjalnych nr 97 z Warszawy. Zakończono tam realizację szkolnego projektu „Wydajemy Własną Książkę 2015/16” wspieranego przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Warszawie (zob. relację z zajęć na stronie ZSS nr 97), a będącego przygotowaniem do udziału w Konkursie ogólnowojewódzkim. Aktualnie prace wykonane w ramach tego projektu możemy podziwiać na wystawie (na Antresoli) w PBW przy ul. Gocławskiej 4. Na 22.04 br. planowane jest podsumowanie całorocznych działań. Na zakończenie powiem tylko, że książki są absolutnie rewelacyjne, dostosowane do potrzeb tej grupy odbiorców. Nie mogę się doczekać spotkania z ich twórcami.

Wystawa cieszy się dużym zainteresowaniem. Szczególnie dziwi dwujęzyczność książek ( czarnodruk i ... ).
Wasz Stary Ornitolog

A można też tak pisać: CZYTANIE TO OKNO NA ŚWIAT
A dlaczego tak dużo mówimy na ten temat w kwietniu. Zobacz więcej pod hasłem " Nie bądź zielony..."


Z ostatniej chwili – W Bibliotece Pedagogicznej w Przasnyszu też już są „Białe Kruki”. Gala z nagrodami zapowiadana jest na połowę maja. Jak będzie?
Czekamy na wieści z innych „gniazd”. 

Komentarze

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam serdecznie:)
  Biblioteka Pedagogiczna w Ciechanowie chciałabym w przyszłym roku szkolnym wziąć udział w projekcie "Wydajemy własną książkę". Bardzo proszę o informację i wskazówki, jak organizacyjnie to powinno wyglądać?
  Z pozdrowieniami
  Anna Mieszkowska
  nauczyciel bibliotekarz z BP w Ciechanowie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pani Aniu (pozwalam sobie tak się do Pani zwracać bo nie będę udawał, że się nie znamy)odpowiedź zamieścimy w głównej części blogu, bo może też zainteresować innych. A wtym miejscu, przy okazji pragnę serdecznie pozdrowić wszystkich pracowników BP w Cichanowie w imieniu Koleżanek i Kolegów z PBW w Warszawie. Wasz Stary Ornitolog

   Usuń

Prześlij komentarz